image
hl1

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA- WIEDZĄ O TYM DOSKONALE DZIECI Z PRZEDSZKOLA SŁONECZKO

Piękna nasza Polska cała- wiedzą o tym doskonale dzieci z przedszkola Słoneczko
26 maja w pięknej scenerii nad stawami w Czernikowie odbył się piknik pod hasłem ,,Piękna nasza Polska cała” była to wspaniała okazja, aby złożyć życzenia  rodzicom z okazji ich świąt. Tym razem słowa życzeń były ozdobione tańcem, muzyką oraz przepięknymi kostiumami i scenografią. Dzieci z poszczególnych grup zaprosiły rodziców oraz gości do podróży po naszym pięknym kraju. Najpierw odwiedziliśmy Śląsk i poznaliśmy utwór ,,Grozik”. Kolejny region to nasza mała ojczyzna, czyli ziemia dobrzyńska i Kujawy,  dlatego dzieci wykonały taniec kujawiaczek. Kolejna grupa w utworze ,,Za górami, za lasami” przeniosła nas na Podhale. Odwiedziliśmy stolicę Małopolski-Kraków, a to za sprawą odtańczonego   krakowiaka.  Ostatnim zaprezentowanym piosenką „Kukułeczka kuka” regionem było  Mazowsze.
Po pięknych prezentacjach poszczególnych grup przyszła pora na wspólne konkursy, animacje, tańce oraz rodzinne grillowanie, poznaliśmy także regionalne potrawy, które przygotowali rodzice .  Wszyscy bawili się znakomicie, dzieci zaś miały okazję przedstawić efekty swojej pracy. Było to kolejne działanie w naszym przedszkolu w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, ponieważ patriotyzmu do swojego kraju trzeba uczyć już od najmłodszych lat.
Nasze starania zostały docenione nie tylko przez uczestników pikniku, ale także szersze grono, potwierdzeniem tego jest zajęcie przez Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Czernikowie – 1 miejsca w powiecie toruńskim w plebiscycie Przedszkole na Medal – Gazety Pomorskiej.
 
 
hl1

No comments yet