image
hl1
Rekrutacja 2019/2020 trwa. Zapraszamy

 

Autyzm-artykuł 

 

Biało-czerwone z dumą w Słoneczku

 

Każdy przedszkolak dobrze wie, że w tym roku Polska obchodzi 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. W związku z tym przez cały rok w Niepublicznym Przedszkolu Słoneczko realizowany jest Program Niepodległa-Biało-czerwone z dumą, w ramach którego w każdym miesiącu realizujemy zagadnienia związane z naszą ojczyzną, jej  symbolami, wielkimi Polakami.  Dzieci dbają o
We wrześniu podjęliśmy zagadnienie: ,,Kto ty jesteś – Polak Mały” – kształtowanie więzi z własną miejscowością i jej mieszkańcami, kształtowanie poczucia przynależności narodowej oraz postawy patriotycznej. Wykonanie grupowej makiety zabytkowego budynku z najbliższej okolicy.  Dzieci oraz rodzice każdej grupy wykonały makiety przedstawiające zabytki małej ojczyzny. Podczas głosowania facebookowego  wybrano najciekawszą pracę. Wybrano  makietę przedstawiającą chatę we Włęczu.
W październiku dzieci z najmłodszych grup  przygotowały montaż słowno-muzyczny, w którym  zaprezentowały postać największego Polaka  Świętego Jana Pawła II. Przedszkolaki w niezwykle wzruszający i twórczy sposób przybliżyły tę postać zarówno swoim kolegom, jak również licznie zgromadzonym rodzicom i dziadkom.
Listopad obfitował w biało-czerwone akcenty. 9 listopada  Świetliki  zaprezentowały  w pięknym biało-czerwonym występie symbole narodowe,  zaś o godz. 11.11 dzieci oraz zgromadzeni rodzice wspólnie odśpiewali hymn.  Przedszkolaki miały także możliwość wysłuchania muzyki klasycznej w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej podczas ,,Koncertu Polskiego” .
Realizacja programu i podejmowanie tak różnorodnych działań daje społeczności przedszkolnej możliwość integracji, jest to okazja do  wzbogacenia wiedzy z różnych dziedzin, a przede wszystkim pokazuje jak ważny jest patriotyzm dla naszych przedszkolaków.   W sposób pełen zaangażowania i radości potrafią prezentować swoją miłość do ojczyzny, czego powinni uczyć się od nich wszyscy dorośli.
Więcej na temat naszych działań na stronie przedszkola oraz facebooku.

Wspaniały występ naszych przedszkolaków na I Przeglądzie Talentów Przedszkolnych Czernikowo 2018

 
W dniach 24 – 27.09.2018 w naszym przedszkolu odbył się Europejski Tydzień Sportu – W Słoneczku ja, mama i tata jesteśmy aktywni :
W dniu 24.09.2018(poniedziałek) pod hasłem: ,,Z rowerem za pan brat”
W dniu 25.09.2018 (wtorek) – „Słoneczne zawody dla przedszkolaków”
W dniu 26.09.2018 (środa) relaksacja przy dźwiękach gongu dla mam
W dniu 27.09.2018 mecz piłki nożnej Słoneczko (drużyna pracownicy+ rodzice) kontra SP Steklin( pracownicy+ rodzice) w ogromnych kulach -Bumper Ball Nasze przedszkole zgłoszone do akcji:
https://etspolska.pl

 

 
PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2018- I MIEJSCE W POWIECIE TORUŃSKIM
14 czerwca 2018 . Za nami słoneczny czerwcowy dzień. Najpierw w nagrodę nasze przedszkole odwiedził iluzjonista Mariusz Czajka. Jego występ został niezwykle radośnie przyjęty przez nasze dzieci. Po południu zaś w Bydgoszczy odebraliśmy oficjalnie nagrodę za zajęcie I miejsca w powiecie toruńskim w plebiscycie Przedszkole na Medal. To nagroda wszystkich, którzy tworzą naszą społeczność. Dziękujemy za wszelkie miłe słowa oraz uwagi i Państwa sugestie,które przyjmujemy, aby doskonalić naszą pracę. Będziemy nadal pracować, aby na twarzach naszych dzieci uśmiech gościł każdego dnia, bo to liczy się przede wszystkim.

Relacja z  gali. http://www.nowosci.com.pl/…/laureaci-plebiscytu-przedszkol…/

 

 

Piękna nasza Polska cała- wiedzą o tym doskonale dzieci z przedszkola Słoneczko
26 maja w pięknej scenerii nad stawami w Czernikowie odbył się piknik pod hasłem ,,Piękna nasza Polska cała” była to wspaniała okazja, aby złożyć życzenia  rodzicom z okazji ich świąt. Tym razem słowa życzeń były ozdobione tańcem, muzyką oraz przepięknymi kostiumami i scenografią. Dzieci z poszczególnych grup zaprosiły rodziców oraz gości do podróży po naszym pięknym kraju. Najpierw odwiedziliśmy Śląsk i poznaliśmy utwór ,,Grozik”. Kolejny region to nasza mała ojczyzna, czyli ziemia dobrzyńska i Kujawy,  dlatego dzieci wykonały taniec kujawiaczek. Kolejna grupa w utworze ,,Za górami, za lasami” przeniosła nas na Podhale. Odwiedziliśmy stolicę Małopolski-Kraków, a to za sprawą odtańczonego   krakowiaka.  Ostatnim zaprezentowanym piosenką „Kukułeczka kuka” regionem było  Mazowsze.
Czytaj dalej…
 
Wielki Sukces naszych przedszkolaków w Gminnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernikowie. 
6 prac z 10 zgłoszonych otrzymało nagrody i wyróżnienia.
I miejsce-Cezary Jastrzębski
II miejsce- Stanisław Czajka
III miejsce- Weronika Nowicka
Wyróżnienia
Maja Mroczyńska
Wojciech Nowicki
Hubert Umerle
Gratulujemy

 

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 do Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Czernikowie.
 
Zapraszamy chętne dzieci  w wieku 2-5 do 5 lat do naszego przedszkola w Czernikowie. Karty zgłoszeniowe dostępne w przedszkolu lub na stronie internetowej .www.sloneczko-przedszkole.com
Karty prosimy składać do dnia 10 kwietnia  br.
Po ustaleniu listy poinformujemy Państwa o wynikach rekrutacji do 30 kwietnia br.  Następnie zostaną przygotowane umowy.
Bliższych informacji udzieli także dyrektor przedszkola- Irena Lewandowska tel. 883865063.
Zapraszamy serdecznie -ilość miejsc ograniczona.
 
 

 

 

 
Aktywność, podejmowanie wyzwań, wspólna nauka poprzez zabawę to  nieodłączne elementy składające się na codzienność przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko.Dużo się działo w naszym przedszkolu w ostatnim okresie.
Czytaj dalej…
 
Wrzesień – nowy szkolny rok,
witamy przedszkole, to nasz pierwszy krok.
Nasza pani na nas czeka, 
pięknie do nas się uśmiecha.
Kraina przygód się otwiera 
i wszystkie dzieci w podróż zabiera.
Teraz codziennie w naszej krainie
nic ciekawego nas nie ominie.
Będziemy śpiewać, czytać, malować,
Bawić się, tańczyć, z klocków budować.
Będziemy lepić z plasteliny ciekawe buźki, wesołe miny.
Będziemy ćwiczyć i podróżować, zwiedzać 
i dziecięce marzenia realizować.
 

 

Dzień Otwarty za nami. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za  spotkanie.

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NIEPUBLICZNYM PRZEDSZKOLU SŁONECZKO
Nowoczesne technologie są wszechobecne. Towarzyszą nam wszędzie, nie da się ich wyeliminować. Dlatego przed placówkami oświatowymi stawia się ważne, a jednocześnie odpowiedzialne i trudne zadanie, aby wszechstronnie wspomagać rozwój dziecka, tak aby wykształcić  mądrego i podejmującego odpowiednie wybory człowieka, który będzie potrafił świadomie i racjonalnie wykorzystywać  te dostępne technologie.
 
Czytaj dalej…
 
 
Zestaw multimedialny oraz ciekawe programy edukacyjne sprawiają, iż nauka pisania czy matematyka jest ciekawa i łatwa

 
 
 
Posiadamy Magiczny Dywan w naszym przedszkolu.
Magiczny Dywan jest pierwszą polską podłogą interaktywną. Ta innowacyjna pomoc dydaktyczna pozwala, poprzez gry i zabawy, rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć się.

 
Bal karnawałowy z babcią i dziadkiem- 21 stycznia 2017

W końcu zawitała do nas zima

 

 

2 urodziny PRZEDSZKOLA SŁONECZKO

Co nowego u nas?

 
Wrzesień – pełen aktywności_

Invalid Displayed Gallery

_
Przed nami nowy rok szkolny 2016/2017
List Ministra Edukacji Narodowej do Nauczycieli
kliknij aby czytać…..
_
_
Uroczystości  zakończenia roku 2015/2016 za nami…

Invalid Displayed Gallery

_
_
Przedszkolaki ze Słoneczka lubią się bawić, ale pamiętają  też o innych
 
Wiosenny okres obfitował w wiele wydarzeń w naszym przedszkolu, niektóre wynikały z planu pracy, a niektóre przyniosło samo życie. Tak było w przypadku udziału w akcji charytatywnej ,,Dla Lenki”, w  którą wspólnie zaangażowały się dzieci, rodzice oraz pracownicy przedszkola.  Na wymierne efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki pomysłom w postaci ,, Słonecznej kawiarenki” z domowymi ciastami oraz  kramowi z kolorowymi doniczkami udało się zebrać znaczną kwotę 2634 zł, 10 euro, 10 eurocentów. Jednak korzyści z tej akcji są o wiele większe, niematerialne. Udało nam się zintegrować całą przedszkolną społeczność do wspólnego działania. Natomiast nasze przedszkolaki nauczyły się dostrzegać, że wokół nas są ci, którzy potrzebują wsparcia oraz pomocy, przy czym z ogromnym zaangażowaniem i radością  oferowały swoją pomoc dla ich rówieśniczki.
Nie zabrakło w mijających dniach okazji do odkrywania świata poprzez zabawę i wspólne działanie.
5 maja dzieci z grupą rodziców uczestniczyły w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego BabaLuda. A wycieczki to jedna z ciekawszych  form prowadzenia zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu. Służą one bezpośredniemu poznaniu rzeczywistości i pozwalają obserwować rzeczy, zjawiska, procesy i sytuacje w „naturalnych warunkach i naturalnym ich przebiegu”. Przedszkolaki posiadają w sobie ogromną potrzebę poznawania otaczającego świata, chętnie podpatrują rzeczywistość i aktywnie spędzają czas. Podczas wyjazdu dzieci uczestniczyły w intersujących warsztatach ,,Tradycja w mleku zamknięta”, miały także okazję bezpośredniego obcowania ze zwierzętami, uczestniczyły w karmieniu.  W Dzień Dziecka przedszkolaki  spotkały się  z wesołym klaunem, który m.in. przygotował dla nich pokaz gigantycznych baniek mydlanych.
Okazją do wspólnego słonecznego i rodzinnego spotkania  był tradycyjnie organizowany piknik, tym razem pod hasłem ,,Barwy lata dla mamy i taty”, który odbył się  4 czerwca w urokliwym miejscu w wiacie koło stawów w Czernikowie. Bardzo licznie przybyły całe rodzinny na wspólne spotkanie.  Był czas na wierszyki i piosenki oraz kwiatki dla rodziców, ale przede wszystkim czas na wspólne biesiadowanie oraz wesołą zabawę. Piękne słońce, wirujące gigantyczne bańki, zabawne konkursy oraz tańce i pląsy prowadzone przez grupę animacyjną PRESTO sprawiły, że uśmiech gościł na twarzach małych i dużych. Swoją obecnością zaszczycili społeczność przedszkolną także zaproszeni goście w osobach: pana wójta Zdzisława Gawrońskiego z małżonką, pana sołtysa Czernikowa Stanisława Kamińskiego, pana dyrektora Ryszarda Ałtyna, pana dyrektora Grzegorza Kozłowskiego oraz pani Marii Jolanty Wyborskiej.
 
Przed nami wakacje, pora ulubiona przez małych i dużych. Z pewnością będzie ona inspirująca do kolejnych działań podejmowanych w naszym przedszkolu.
Więcej o nas i naszym przedszkolu na naszej stronie internetowej www.sloneczko-przedszkole.com  oraz na facebooku.
 
                                     Niepubliczne Przedszkole Słoneczko Czernikowo   I.L.
 

Invalid Displayed Gallery

 
_
_
Rekrutacja 2016
Karta zgłoszeniowa 2016 – wniosek do pobrania
_
Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei,
czas odradzania się wiary
w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
życzą
dyrekcja i pracownicy
Niepublicznego Przedszkola Słoneczko
 
_
Zapraszamy dzieci w wieku 2,5- 5 lat wraz z rodzicami na Dzień Otwarty.
Czekamy na Was 12.03.2016 od godz. 10.00-12.00  ul. Cicha 10 87-640 Czernikowo.
Zapraszamy na wspólne zabawy, atrakcyjne zajęcia i konkursy, dzięki którym zapoznacie się z naszą ofertą edukacyjną.
_
_
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
Jaki dzisiaj dzień wesoły – najprawdziwsze święto!
Widzę Babcię tak szczęśliwą – pięknie uśmiechniętą
Dziadek taki elegancki pięknie ogolony,
Siedzi obok babci też zadowolony
_
Do Galerii. . .
_
Czytamy naszym dzieciom- czytanie bajek przez Rodziców

Invalid Displayed Gallery

 
_
swieta__boze_narodzenie_1920x1200_280_choinka
_
_
Warsztaty bożonarodzeniowe

Invalid Displayed Gallery

_
_
Konkurs ekologiczny ,,Zrób to sam” – nasze prace

Invalid Displayed Gallery

_
_
Konkurs plastyczny ,,Gęś Pomorza i Kujaw”

Invalid Displayed Gallery

 
_
_
Pierwsze urodziny przedszkola obchodziliśmy bardzo uroczyście

Invalid Displayed Gallery

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Invalid Displayed Gallery

 
 
,,Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia 2015” w Niepublicznym Przedszkolu Słoneczko
W ramach  akcji w dniach 16-23 października w przedszkolu odbywało się szereg  ciekawych przedsięwzięć.
Dzieci z opiekunami wybrały się na wycieczkę do miejscowej piekarni w Czernikowie, gdzie miały okazję z bliska zobaczyć maszyny i urządzenia niezbędne do wypieku chleba.
Czytaj dalej…
 
Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za pamięć oraz życzenia
 
DSCF3095